MatematiGo, 5-12 yaş aralığındaki çocuklara matematiği ve algoritmik düşünmeyi sevdirmek için geliştirilen hem geleneksel kutulu oyunlar hem de dijital platform olarak hizmet vermeyi amaçlayan marka tescilli bir eğitim teknolojileri platformudur.

MatematiGo kutulu oyunlar, dijital platform ve uzaktan eğitim desteğiyle öğrencilerle tüm kanallardan iletişimde olmak ve onları matematikten korkmadan eğlenerek öğrenmeye yönlendirmek amacıyla geliştirilmiş uygulayarak öğreten yeni nesil eğitim metodudur.

Çocuklar MatematiGo ile neler kazanır?

Çocuklarınızın matematik konusunda sizden daha çok şey bilmesinin gururunu yaklaşık olarak 8 ila 10 yaşları arasında yaşayacaksınız. Çarpım tablosunu MatematiGo öğrenme metodu ile öğrenen çocuklarda gelişecek özgüven, onları matematik korkusundan uzaklaştıracaktır.

Çocuklar, MatematiGo ile bir matematikçi olarak yetişir. Matematikte dört işlemi oynayarak öğreten, hızlı çözebilme becerisi kazandıran ve uygulayarak öğreten MatematiGo ile çocuklar matematiği korkmadan öğrenirler.

Matematikte dört işlemi hızlı ve kendine güvenerek yapan bir çocuk gireceği sınavda başarı şansını büyük ölçüde artırmış olacaktır. Çarpım tablosunu öğrenen ve sorulduğunda korkusuzca cevap verebilen bir çocuğun matematikten korkması için bir neden kalmayacaktır. Çarpım tablosunu bilmeyen bir çocukla bilen bir çocuğun matematik dersine ilgi ve katılımı konusundaki yaklaşımları MatematiGo metodunun varoluş nedenleri arasındadır. MatematiGo metodu ile çarpım tablosuna hâkim olan bir çocuğun çarpım tablosunu biliyor olması nedeniyle yaşayacağı özgüven, öğrencinin matematiksel motivasyonunu artıracak, matematiksel işlemler konusunda yeni bilgiler edinme konusunda korku ve kaygı yaşamamasına neden olacaktır.

MatematiGo çocuklara küçük yaşlarda “ben matematikçiyim” dedirtecek matematik temelini basit oyunlar ve oyun araçlarıyla uygulayarak öğreten yepyeni bir öğretim metodudur.

“Nasıl olsa hesap makinesi var, çarpım tablosunu ezberletmeye ne gerek var” diyerek çocuklara çarpım tablosunu öğretmeyi zorunlu görmeyen aileler, hesap makinesiz işlem yapma becerisi gelişmeyen çocukların girdikleri sınavlarda hesap makinesi kullanımı yasak olduğu için başarısız olmalarına zemin hazırladıklarını anladıklarında yaşadıkları üzüntünün telafisi olmuyor ne yazık ki…

MatematiGo, son yıllarda sınavlarda yaşanan ve artık ayyuka çıkan bu olumsuzluğa çare olacak en etkili öğretim metodudur. MatematiGo eğitimi alan ve çarpım tablosunu ezbere bilen bir çocuk için çarpım tablosu “sorabilirsin, ben biliyorum” özgüvenini kazanmak demektir.

MatematiGo, KODLADER ile yaptığı iş birliği ile tüm çocuklara matematik altyapısına dayanan kodlama ve bilişim konularında geleceklerini kurma olanağı sunmaktadır.

MatematiGo, matematik öğrenmenin en eğlenceli yoludur.